pielęgnacja skóry głowy
Pielęgnacja nie powinna ograniczać się tylko do pielęgnacji włosów na całej ich długości. Pamiętaj również o odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy | fot.: Fotolia

Włosy: jak odpowiednio o nie dbać? Kiedy udać się do trychologa?

Lśniące i pięknie układające się włosy to marzenie większości kobiet. Niestety, czasami daleko im do ideału. Co zrobić, by włosy wróciły do formy i w jaki sposób ocenić ich aktualny stan? 

Z wizytą u trychologa

Błyszczące, mocne włosy bez rozdwajających się końcówek, które obserwujemy u innych kobiet często budzą w nas zazdrość. Przecież dbasz o włosy, ale Twoje w dalszym ciągu są przesuszone, puszą się, łamią się i wypadają? W sytuacji, w której nie jesteś w stanie sama zdiagnozować problemu związanego z takim, a nie innym stanem Twoich włosów, warto wybrać się do trychologa. To specjalista, który zajmuje się oceną stanu skóry głowy oraz włosów. Warto wybrać się do niego gdy zauważysz pogorszenie stanu włosów, jednak nie potrafisz zidentyfikować źródła problemu. Na wizytę u specjalisty warto umówić się również wtedy, gdy zauważysz więcej wypadających włosów, będziesz odczuwać swędzenie skóry głowy lub zauważysz na skalpie skupiska czerwonych krostek. Jak przygotować się do pierwszej wizyty? Przede wszystkim przygotuj się na to, że trycholog będzie chciał zebrać bardzo dokładny wywiad dotyczący Twoich nawyków pielęgnacyjnych, stanu zdrowia czy diety. Skąd taka dociekliwość? Wiele chorób związanych z włosami może być wynikiem stresu bądź zaburzonej gospodarki hormonalnej. Samo badanie jest zupełnie bezbolesne. Trycholog wykorzystuje mikrokamerę, która pozwala na oszacowanie ilości nowych włosów. Pozwala też w dużym powiększeniu zaobserwować stan skóry głowy. W trakcie wizyty specjalista podpowie Ci jak pielęgnować włosy, by ich stan uległ poprawie. Pamiętaj o tym, by włosy umyć na dzień przed wizytą u specjalisty.

Mądre nawyki pielęgnacyjne skóry głowy

Pielęgnacja nie powinna ograniczać się tylko do pielęgnacji włosów na całej ich długości. Pamiętaj również o odpowiedniej pielęgnacji skóry głowy. Jeżeli skalp będzie zbyt przetłuszczony lub nadmiernie przesuszony odbije się to na wyglądzie i stanie włosów. Pomocne może okazać się stosowanie wcierek, odżywek, maseczek czy peelingów do włosów. Jeżeli zależy Ci na natychmiastowej wizualnej poprawie stanu Twoich włosów zastosuj jedną z wielu dostępnych na rynku odżywek do włosów. Dzięki nim włosy od razu będą wydawały się zdrowsze.

Dlaczego warto stosować peeling do skóry głowy? I ona bowiem, tak samo jak np. skóra twarzy, musi oddychać. W przeciwnym razie pory skóry zatykają się, a na negatywne efekty takich działań nie musimy długo czekać. Bardzo podobnie zachowuje się skóra głowy. Zastosowanie peelingu dwa, trzy razy w miesiącu pozwoli na dokładne oczyszczenie skóry głowy z resztek obumarłego naskórka. Dodatkowo, wcieranie peelingu przyczyni się też do poprawy krążenia krwi, a to w niedługim czasie może przełożyć się na lepszą stymulację cebulek włosowych i szybszy wzrost włosów. Pamiętaj jednak, że zbyt często robiony peeling może podrażniać, dlatego też warto stosować go nie częściej jak dwa-trzy razy w miesiącu. Inaczej rzecz się ma z delikatniejszymi peelingami enzymatycznymi, które stosuje się dwa razy w tygodniu.

Odpowiednio dobrana i systematycznie wdrażana pielęgnacja ma ogromny wpływ na wygląd włosów. Wizyta u specjalisty-trychologa pozwoli Ci zyskać pewność, że pielęgnacja, którą stosujesz dobrze wpływa zarówno na włosy jak i na skórę głowy.

KGL

About admin

Check Also

pielęgnacja brwi permanentnych

Makijaż permanentny i co dalej?

Makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji w okresie gojenia, aby osiągnąć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *