jak działa peeling kawitacyjny
prawdza się nawet w przypadku cery bardzo wrażliwej, płytko unaczynionej oraz trądzikowej | fot.: Fotolia

Peeling kawitacyjny – jak działa takie oczyszczanie skóry?

Można go wykonywać praktycznie przez cały rok. Sprawdza się nawet w przypadku cery bardzo wrażliwej, płytko unaczynionej oraz trądzikowej. Co więcej, w odróżnieniu od wielu innych, mechanicznych metod oczyszczania, nie złuszcza naskórka, tylko powoduje jego wygładzenie oraz usuwa zanieczyszczenia, nadmiar sebum, zaskórników, toksyn i bakterii. O czym mowa? Oczywiście o peelingu kawitacyjnym!

Usuwanie zanieczyszczeń przy użyciu ultradźwięków

W tego rodzaju peelingu mechanicznym stosuje się urządzenie, które przy kontakcie ze skórą emituje ultradźwięki. Dochodzi wtedy do zjawiska kawitacji, co pozwala na bezinwazyjne dotarcie do głębszych warstw naskórka. W praktyce polega to na tym, że na powierzchni skóry powstają małe pęcherzyki gazu, które następnie pękają i wywołują energię kinetyczną, która z kolei rozbija martwe komórki. W ten sposób można skutecznie oczyścić wybrane partie ciała, m.in. okolice twarzy, szyi, dekoltu czy nawet pleców. Ponadto, peeling kawitacyjny pozwala na usunięcie różnych zanieczyszczeń naskórka, np. zrogowaciałości, zaskórników, toksyn, bakterii oraz sebum.

Po przeprowadzeniu tego zabiegu skóra staje się lepiej dotleniona i odświeżona. Co więcej, za sprawą większej penetracji przeznaskórkowej, jest ona wtedy bardziej podatna na działanie składników aktywnych, które są zawarte w preparatach kosmetycznych. Nic więc dziwnego, że peeling kawitacyjny stanowi często wstęp do bardziej rozbudowanych kuracji złuszczających oraz pielęgnacyjnych. Mechaniczne oczyszczanie skóry przy użyciu ultradźwięków łączy się np. z eksfoliacją kwasami AHA i BHA.

Jak postępować przed zabiegiem i po jego wykonaniu?

Przystąpienie do peelingu kawitacyjnego nie wymaga wielotygodniowych przygotowań i wyrzeczeń. W przypadku tego zabiegu warto jedynie pamiętać o tym, aby nie korzystać z innych metod złuszczających przez 7 dni przed zaplanowaną wizytą w gabinecie kosmetycznym. Znacznie więcej zaleceń wiąże się jednak z właściwym postępowaniem po wykonaniu peelingu kawitacyjnego. Trzeba wtedy odpowiednio zadbać o obszary poddawane kuracji.

Bezpośrednio po wyjściu z gabinetu, przez minimum 24 godziny, należy unikać sauny, basenu, kąpieli słonecznych oraz samoopalaczy. Niewskazane jest wtedy również nakładanie makijażu w obszarze zabiegowym. Ponadto, co najmniej przez 7 dni po peelingu kawitacyjnym trzeba pamiętać o ochronie skóry przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych, tzn. o regularnym stosowaniu kremów z filtrem 30 lub 50 SPF.

Osobną kwestią jest to, że bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona oraz podrażniona. Zależy to przede wszystkim od stopnia zanieczyszczenia naskórka, wrażliwości oraz rodzaju cery. W większości przypadków zaczerwienienie utrzymuje się przez maksymalnie 24 godziny, jednak przy skórze suchej czy naczyniowej, czas ten może się wydłużyć do 2 dni. Z pewnością warto to uwzględnić przy planowaniu wizyty w gabinecie kosmetycznym. Poza tym, po wykonaniu peelingu kawitacyjnego, w ramach pielęgnacji domowej, najlepiej sięgać wyłącznie po preparaty o działaniu łagodzącym oraz kojącym, które wyróżniają się naturalnym składem. Natomiast kosmetyki natłuszczające lub z substancjami drażniącymi (np. na bazie alkoholu) mogą wywołać dodatkowe zaczerwienienia. Dlatego też należy ich unikać.


Źródło: Qclinique.pl

About admin

Check Also

pielęgnacja brwi permanentnych

Makijaż permanentny i co dalej?

Makijaż permanentny brwi to zabieg kosmetyczny, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji w okresie gojenia, aby osiągnąć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *