smartfon upadający na bruk
Najczęstszym problemem, który zgłaszany jest w serwisach komórkowych jest zdecydowanie stłuczona szybka ekranu. Czasami wystarczy upadek z kanapy, aby nasz piękny i przekazujący tysiące kolorowych barw wyświetlacz zamienił się w labirynt pająka | fot.: stock.adobe.com

4 sztuczki, które ułatwią korzystanie ze smartfona!

Przez wiele osób smartfon traktowany jest jako przedłużenie ręki. Mamy go przy sobie zawsze i wszędzie. W wielu sytuacjach potrafi uratować nam życie – w przenośni i dosłownie. W dzisiejszych czasach ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie bez możliwości skorzystania z telefonu komórkowego. Dzięki ogólnodostępnemu połączeniu z Internetem jesteśmy w stanie wykonać czynności, które jeszcze parę lat temu wydawałyby się abstrakcyjne. Możliwość przelania pieniędzy w kilka sekund, znalezienie odpowiedniego tramwaju, czy możliwość kontaktu ze znajomymi czy rodziną to funkcje smartfona, które pomagają nam w życiu codziennym. Co jednak, gdy nasz „kieszonkowy przyjaciel odmawia nam posłuszeństwa? Oto lista trików, które możesz wykorzystać, gdy Twój telefon przestaje być tak niezawodny, jak chwalą to jego producenci!

„Pajęczyna na ekranie” – jak sobie z nią poradzić?

Najczęstszym problemem, który zgłaszany jest w serwisach komórkowych jest zdecydowanie stłuczona szybka ekranu. Czasami wystarczy upadek z kanapy, aby nasz piękny i przekazujący tysiące kolorowych barw wyświetlacz zamienił się w labirynt pająka. Jak temu zapobiec? Przede wszystkim bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie ekranu. Na rynku dostępne jest mnóstwo folii przezroczystych, które w większym lub mniejszym stopniu potrafią zabezpieczyć przedni wyświetlacz przed niespodziewanym upadkiem komórki. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się obudowy na cały telefon, które mają przymocowaną na sztywno szybkę hartowaną. Taki zestaw potrafi ochronić nasz smartfon przed najbardziej ekstremalnymi lotami i upadkami. Ponadto, najczęstszym wyborem wśród klientów jest samo szkło hartowane, które możemy przykleić we własnym domu. Jeśli jednak chcemy uniknąć problemów i nie ufamy swoim dłoniom i cierpliwości do usuwania drobinek kurzu z ekranu, możemy przekazać go specjalistom. Usługa naklejenia szkła na ekran smartfona jest niedroga i niezwykle szybka, dodatkowo możemy wykonać ją w każdym markecie z elektroniką.

Ekran pełen rys – jest na to sposób!

Co jeśli jesteśmy niezwykle uważni, nie upuszczamy telefonu i nie nosimy szybki ochronnej, a mimo wszystko ekran smartfona ma na sobie dużo rys? Jest na to genialny sposób – mieszanka pasty do zębów i spirytusu salicylowego. Wystarczy zmieszać te dwa składniki, tworząc swego rodzaju pastę polerską, nałożyć na porysowany ekran przy pomocy wacika kosmetycznego i pozostawić na dwie godziny. Następnie, korzystając ze zwykłej ściereczki wypolerować ruchami okrężnymi powierzchnię ekranu i wilgotnym papierem zmyć pozostałości pasty. Efekt jest świetny! Co prawda korzystając z tego lifehacka nie pozbędziemy się głębokich rys, ale te małe znikną!

Zalany telefon

Niestety, często zdarza się, że nasz telefon odbędzie niepożądaną kąpiel w cieczy. Co wtedy zrobić? Chyba wszystkim dobrze znany jest sposób z ziarenkami ryżu, które pochłaniają nadmiar wody, jest to dobry sposób, jednak był bardziej skuteczny w przypadku telefonów z wyjmowaną baterią. W nowszych modelach nie mamy możliwości wyjęcia baterii, dlatego bardzo pomocna okazuje się zwykła suszarka włosów. Jej ciepły podmuch powietrz pomaga kropelkom cieczy wyparować z naszego urządzenia, nie pozostawiając żadnej wilgoci w środki. Należy jednak uważać, aby nie przegrzać za mocno całego smartfona.

Zepsuta bateria

Bateria smartfona to jeden z najbardziej awaryjnym elementów urządzenia. Niewłaściwe ładowanie może doprowadzić do stanu, w którym 100% baterii zużywamy w ciągu 30 minut. Jak temu zaradzić gdy jesteśmy w centrum handlowym bez ładowarki? Najlepiej udać się do sklepu elektronicznego i poprosić sprzedawcę o naładowanie telefonu. Zazwyczaj nie mają nic przeciwko, a my w międzyczasie możemy obejrzeć najnowsze modele lub porozmawiać ze sprzedawcą. Dodatkowo staraj się „zabijać” działające w tle aplikacje, które w dużej mierze wykorzystują energię smartfona nawet gdy aktualnie używamy innego programu.

KMO

About admin

Check Also

eksploracja kosmosu

Podróże kosmiczne: przyszłość eksploracji i kolonizacji

Podróże kosmiczne otwierają nowe horyzonty dla ludzkości, rysując obiecującą przyszłość w zakresie eksploracji i kolonizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *