technika przysiadów
Prawidłowe wykonanie przysiadów przez osobę niewytrenowaną jest prawie niemożliwe | fot.: stock.adobe.com

Najefektywniejsze sporty- które angażują najwięcej mięśni?

Aktywność fizyczna staje się coraz popularniejszym sposobem spędzania wolnego czasu. We współczesnym świecie żonglowaliśmy wieloma obowiązkami, zarówno zawodowymi, jak i rodzinnymi. To wszystko oznacza coraz mniej wolnego czasu na aktywność fizyczną. Jeśli chcesz zobaczyć widoczne rezultaty w postaci zmian w sylwetce czy wytrzymałości, powinieneś wybrać takie aktywności, które w krótkim czasie przyniosą efekty treningowe. Wybór odpowiednich ćwiczeń nie jest łatwy, jednak istnieje wiele różnych sportów, które można uprawiać. Zaletą dużej liczby sportów do wyboru jest to, że każdy znajdzie coś dla siebie i produktywnie wykorzysta swój wolny czas. Poniżej znajduje się lista ćwiczeń, które zadziałają na wiele grup mięśniowych i pozwolą osiągnąć zamierzone cele.

Najefektywniejsze treningi: Pływanie 

Pływanie to sport, który może zużywać dużo energii podczas godziny ćwiczeń. Intensywny trening do 400 kalorii. Skuteczny trening aerobowy, taki jak pływanie, zwiększa wymianę tlenu w organizmie. Wszystkie sporty wodne angażują wiele mięśni (w tym mięśnie brzucha), ale w dużej mierze zależy to od naszej aktualnej kondycji i wybranego stylu pływania. Każdy z nich działa na inną partię mięśniową podczas treningu – niektóre wpływają konkretnie na ramiona, a inne na mięśnie pleców lub nóg. Styl grzbietowy to styl, który angażuje najwięcej grup mięśniowych. Podczas treningu wykorzystywane są mięśnie rąk, a także mięśnie ramion, nóg i brzucha. Warto również zwrócić uwagę na styl klasyczny, znany również jako styl klasyczny. Podczas pływania stylem klasycznym nieustannie pracują mięśnie naszych ramion, brzucha, nóg i pleców, co wpływa na ich sprawność fizyczną i poprawę sylwetki.

pływanie angażuje mięśnie
Wszystkie sporty wodne angażują wiele mięśni (w tym mięśnie brzucha), ale w dużej mierze zależy to od naszej aktualnej kondycji i wybranego stylu pływania | fot.: stock.adobe.com

Najefektywniejsze treningi: biganie

Bieganie jest fajne z kilku powodów. Biegając, możesz cieszyć się przyrodą, oczyścić umysł, wzmocnić ciało i osiągnąć swoje cele. Bieganie to także świetny sposób na szczęśliwe zakończenie ciężkiego dnia, nawet jeśli może być trudny. Wiele osób zaczyna biegać, ponieważ czuje taką potrzebę. Po jakimś czasie okazuje się jednak, że nie mogą się bez niego obejść. Badania pokazują, że ćwiczenia wraz z bieganiem mają korzyści zdrowotne. Regularna aktywność fizyczna pomaga utrzymać układ mięśniowo-szkieletowy w dobrej kondycji i zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, problemów z cholesterolem i nadciśnieniem, a nawet chorób układu krążenia. Można więc powiedzieć, że ćwiczenia to dobry sposób na dbanie o zdrowie.

Najefektywniejsze treningi: taniec

Taniec to jedna z najprzyjemniejszych aktywności fizycznych. Poruszanie ciałem w rytm muzyki może odprężyć ciało i umysł, uzupełnić energię, znacznie poprawić ogólną sylwetkę, a także zwiększyć wytrzymałość i siłę mięśni. Sprawia, że ciało jest bardziej elastyczne i sprawia, że jesteśmy bardziej zwinni. To także świetny sposób na poprawę samopoczucia. Stopień, w jakim taniec angażuje mięśnie, zależy w dużej mierze od rodzaju tańca. Liczba godzin spędzonych na treningu w każdym tygodniu może mieć duży wpływ na to, jak dobrze tańczysz – warto potańczyć co najmniej 1 godzinę 3 razy w tygodniu. Poruszanie się w rytm muzyki angażuje niemal każdy mięsień ciała. Tańcząc wzmacniamy głównie mięśnie nóg, które odgrywają w tańcu najważniejszą rolę, ale także mięśnie brzucha i pleców – większość tańców klasycznych wymaga wyprostowanej postawy. Dodatkowo tańce oparte na wolniejszych tempach, takie jak jazz, często wymagają dużej elastyczności mięśni.

Najefektywniejsze treningi: przysiady

Przysiad to najważniejszy ruch w treningu nóg. Nie wyobrażam sobie, żeby w moim treningu zabrakło jakiejkolwiek wersji. Czemu? Ponieważ bardzo intensywnie działa na wszystkie grupy mięśniowe. Dlatego niedzielni kulturyści go unikają. Pomimo wspaniałej nadbudowy teoretycznej, jest wielu ludzi, którzy się mylą. Na pytanie robić czy nie, odpowiedź jest trywialna. Rób, i to dużo! jak? Prawidłowe wykonanie przysiadów przez osobę niewytrenowaną jest prawie niemożliwe. Winne jest wychowanie fizyczne – a właściwie brak prawidłowych wzorców ruchowych. Prowadzimy również siedzący tryb życia, co powoduje osłabienie mięśni stabilizujących kręgosłup. Nasza ruchomość stawów jest również osłabiona. Nie rozciągaliśmy się ani nie przygotowywaliśmy do wysiłku fizycznego. Większość osób powyżej 30 roku życia już teraz cierpi na zaburzenia ruchowe, bóle stawów i kręgosłupa.

DKU

About admin

Check Also

wysokie spożycie błonnika

Rola błonnika w diecie

Błonnik pokarmowy odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia i prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jest to grupa …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *