kobieta ćwicząca jogę mopsem
Każdy pies będzie miał inne potrzeby, dlatego wybór rasy powinien być bardzo przemyślany| fot.: stock.adobe.com

Psy, które nie nadają się do mieszkania w bloku

Powszechnie wiadomo, że posiadanie pupila wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. W dzisiejszych czasach często spotyka się osoby, które traktują swojego zwierzaka niemal jak swoje dziecko i traktują je z taką właśnie opieką. Przygarnięcie pupila powinno być uwarunkowane tym, czy jako opiekun będziemy w stanie zaspokoić jego wszelkie potrzeby. Jedną z nich jest miejsce do życia, a wiele osób przez niewielki metraż mieszkania rezygnuje z opcji przyjęcia psa pod swój dach. Ale czy tak naprawdę można przygarnąć psa mieszkając w bloku?

Czego potrzebuje pies mieszkając w bloku?

Najlepszy przyjaciel człowieka w zależności od rasy będzie miał różne potrzeby, o których powinno się dowiedzieć podczas wyboru. Jednak poza indywidualnymi potrzebami są też takie, które ma każdy pies.

Niezależnie od tego, w jakim miejscu mieszkamy, czy mamy ogród, taras czy jedynie podwórko przed blokiem, pies potrzebuje miejsca, w którym odpocznie i poczuje się bezpieczny, dlatego legowisko w mieszkaniu jest dla niego niezbędne oraz dostęp do pożywienia. Obalając mit o tym, że nie powinno się trzymać dużego psa w mieszkaniu – wielkość mieszkania jest bardziej istotna dla nas niż dla naszych pupili. Decydując, czy miejsce, w którym mieszkamy jest odpowiednie dla psa powinniśmy się kierować lokalizacją mieszkania a nie wielkością samego mieszkania. Nawet duży pies poczuje się dobrze w kawalarce jeżeli zapewnimy mu długie spacery i możliwość dostatecznego wybiegania się.

Ale czy wszystkie psy nadają się do bloku?

Na to pytanie ciężko jednogłośnie odpowiedzieć, ale mają na to wpływ różne aspekty. Przede wszystkim małe mieszkanie będzie problematyczne dla dużych psów że względu na ich potrzebę zabawy, co w związku z ograniczoną przestrzenią może się okazać bardzo ciężkie w skutkach.

Kolejnym aspektem jest to, że niektóre rasy psów potrzebują dużo większej ilości ruchu, więc jako właściciel trzeba będzie dysponować czasem na to, podczas gdy w domu wystarczyłoby psa wypuścić na ogród.

Dodatkowo każdy pies pozostawia po sobie sierść i podczas gdy w domu może to sprawiać to pewien kłopot, a w małym mieszkaniu może to być problemem już po jednym dniu.

Miejmy również pod uwagą inne osoby mieszkające z nami w bloku, ponieważ zdarza się, że problemem może być jego zapach, a niektórzy również najzwyczajniej się boją dużych psów i jako obywatel współdzielni musimy się z tym liczyć. Jednak kolejną sprawą, niezależną już od rozmiaru psa, bo duży czy mały – potrafi szczekać, a to potrafi być uciążliwe dla każdego, dlatego zwłaszcza mieszkając w bloku trzeba na to uważać.

Każdy pies będzie miał inne potrzeby, dlatego wybór rasy powinien być bardzo przemyślany, jednak niezależnie od tego, jakiego psa chcielibyśmy zaadoptować – wystarczy otoczyć go miłością i opieką, zapewnić ciepło, jedzenie i miejsce do spania, a aspekt mieszkania na małej przestrzeni przestanie być problemem, jeżeli jako właściciel jesteśmy gotowi, aby pieskowi poświęcić czas na to, aby się wyszalał na świeżym powietrzu w miejscach do tego przeznaczonych.

MAN

About admin

Check Also

stylowa przestrzeń minimalizm

Minimalizm w domu: skuteczne i stylowe metody uproszczenia przestrzeni

Minimalizm w domu to nie tylko trend w designie, ale także sposób na życie, który …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *