bańki chińskie
Bańki chińskie służą nie tylko do masażu antycellulitowego | fot.: stock.adobe.com

Szklane, silikonowe, gumowe – jak powstały chińskie bańki, co mają do zaoferowania oraz kiedy warto po nie sięgnąć, a kiedy należy na nie uważać?

Zabiegi z udziałem chińskich baniek nie są zarezerwowane wyłącznie dla bywalców SPA i gabinetów odnowy biologicznej. Masaż bańką chińską możemy wykonać sobie samodzielnie w naszym domowym zaciszu, wystarczy zakupić dobrej jakości bańki w sklepie internetowym lub stacjonarnym. Przed przystąpieniem do zabiegu warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi metod wykonywania masażu oraz upewnić się, czy nie mamy przeciwwskazań do korzystania z dobroczynnych właściwości baniek chińskich.

Masaż bańką chińską – skuteczna broń w walce z cellulitem

Cellulit – wróg młodych dziewczyn i dojrzałych kobiet. Pomarańczowa skórka dopada wiele pań, niezależnie od ich wagi i typu sylwetki. Z cellulitem zmagają się często nawet bardzo szczupłe kobiety. Nieestetyczne dołki i wgłębienia atakują zazwyczaj pośladki i uda, co jest przyczyną wielu kompleksów i utraty pewności siebie. Z cellulitem należy walczyć wszelkimi sposobami, pomocne z pewnością okażą się ćwiczenia, zdrowa dieta, ograniczenie używek oraz masaż bańką chińską. Zabieg oparty na zasysaniu skóry jest nieocenionym sprzymierzeńcem pań, które pragną raz na zawsze pozbyć się pomarańczowej skórki. Masując problematyczne miejsca za pomocą dużej bańki chińskiej, poprawiamy krążenie krwi, ujędrniamy skórę, poprawiamy jej koloryt i co najważniejsze, znacznie zmniejszamy widoczność cellulitu.

Stawianie baniek chińskich ogniowych – moc medycyny chińskiej

Bańki chińskie służą nie tylko do masażu antycellulitowego. Właściwości baniek znane są ludzkości od wieków i wykorzystywane wleczeniu wielu schorzeń. Dla wielu osób ogromną tajemnicę stanowią bańki chińskie ogniowe. Metoda stawiania tego rodzaju baniek może u niektórych wzbudzać dreszcze, jednak nie ma się czego obawiać, jeśli zabieg wykonuje profesjonalista. Szklane bańki chińskie przeważnie stawiane są na plecach, po uprzednim podpaleniu za pomocą płonącego patyczka. Bańki zasysają skórę, wyciągając z organizmu choroby. Bańki ogniowe stosowane są zazwyczaj w leczeniu przeziębień. Alternatywą dla baniek ogniowych mogą być bańki próżniowe, które również zasysają skórę, lecz bez udziału ognia. Ekstremalną wersją baniek ogniowych i próżniowych są bańki cięte, które stawia się na uprzednio nakłutej lub lekko naciętej skórze. Według propagatorów medycyny naturalnej bańki cięte są dużo skuteczniejsze w leczeniu chorób.

Bańki chińskie, kiedy nie możemy ich stosować?

Bańki chińskie silikonowe, szklane i gumowe są uznawane za bezpieczne, jednak mogą istnieć przeciwwskazania zarówno do ich stawiania, jak i do masażu z ich udziałem. Kiedy nie możemy korzystać z ich dobrodziejstw? Na zabieg stawiania baniek chińskich nie mogą sobie pozwolić:

  • osoby z nowotworami
  • kobiety ciężarne
  • ludzie zmagający się z chorobami serca
  • osoby dotknięte padaczką
  • chorzy na stwardnienie rozsiane

Przy masażu ujędrniającym przeciwwskazań jest o wiele mniej, jednak również występują. Masażu bańką chińską powinny unikać osoby zmagające się ze stanem zapalnym skóry, skłonnością do pękających naczynek lub żylakami.

AOŻ

About admin

Check Also

trening w domu

Trendy w domowym fitnessie – jak ćwiczyć skutecznie w domu

Domowy fitness zyskuje na popularności, stając się przystępną i atrakcyjną opcją dla wielu osób ceniących …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *